קידום ביוטיוב: קידום סרטונים ביוטיוב

קידום סרטונים ביוטיוב ופרסום מודעות ממומנות על מנת להגדיל אחוזי המרה, להגביר תנועה לערוץ ולקדם סרטון ביוטיוב כמו שצריך.
קידום ביוטיוב: קידום סרטונים ביוטיוב

חשבתם מה תוכלו לעשות כדי לנפץ את תקרת הזכוכית שמונעת מכם להתקדם? המון בעלי עסקים תוהים לעצמם כיצד הם יקדמו את העסק ויממשו את הפוטנציאל הטמון בו. לצד הרשתות החברתיות שמביאות איתן אפשרויות רבות, יש עוד כמה אפשרויות פרקטיות. אחת מהאפשרויות היא קידום ביוטיוב שזוכה לפופולריות גבוהה בקרב בעלי עסקים. מה גורם לבעלי עסקים להעדיף את הקידום ביוטיוב על חשבון הקידום ברשתות החברתיות? מה ניתן לצפות אחרי שמתחילים לקדם את העסק ביוטיוב? איך עושים את הקידום כמו שצריך כדי שתוכלו לקצור את הפירות? אלה רק חלק קטן מהשאלות שיקבלו מענה במאמר הבא שנכתב כדי לעשות סדר. מגיע לכם לדעת כי הצעד שבחרתם לעשות יביא אתכם בדיוק לנקודה בה חלמתם להיות נכון להיום. אין סיבה שתתפשרו על פחות מהטוב ביותר, בטח כאשר זה נוגע לעסק שלכם.

מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם

אם נשאל אתכם מהו מנוע החיפוש הגדול בעולם ככל הנראה תגידו שמדובר על גוגל. אך האם אתם יודעים שיוטיוב הוא מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם? בכל שניה עולים עוד עשרות אלפי סרטונים מכל רחבי העולם, מציאות שאי אפשר להתעלם ממנה. אם בא לכם לפרסם את העסק בגדול מוטב כי תבחרו את הפלטפורמות הנכונות. קידום סרטונים ביוטיוב יכול בהחלט להביא אתכם לנקודה בה תמיד רציתם להיות. מצד אחד תוכלו להמשיך לפרסם בעוד פלטפורמות, מצד שני תזכו לחשיפה יחסית גבוהה. כמויות אדירות של ציפיות בסרטונים אותם תעלו, כל עוד תעשו את הדברים בדיוק כמו שצריך. למה שלא תפרסמו את עצמכם במקום שאליו נכנסים מאות אלפי ישראלים מדי יום? זה הזמן שלכם להיות במקום הנכון ובזמן הנכון כל הדרך להצלחה. 

היתרונות של קידום סרטון ביוטיוב

מעוניינים להתחיל קידום ביוטיוב? על מנת שתוכלו להתחיל לקדם סרטונים יהיה עליכם להכיר את היתרונות של האופציה הזו. לאופציה הזו יש יתרונות רבים, שלא תמצאו בכל אחת מהאפשרויות האחרות שניצבות לפניכם. מוטב כי תבחרו באופציה שמביאה איתה הכי הרבה יתרונות והכי מעט חסרונות.

הסרטונים מאונדקסים בגוגל

זה שאתם מבצעים קידום סרטון ביוטיוב אין זה אומר שאתם מוותרים על קידום בגוגל. היתרון של קידום ביוטיוב בא לידיי ביטוי בכך שהסרטונים עצמם מועלים גם לגוגל לאחר מכן. מה שאומר שמי שמבצע חיפוש בגוגל יכול בין היתר גם להגיע לסרטונים שאותם העליתם. ישנה אפשרות להשיג שתי ציפורים במכה אחת, דבר שיקל עליכם מאוד להצליח.

יוטיוב משלמת על הצלחה

לא רק שאתם יכולים להביא לקוחות חדשים בזכות הסרטונים, יוטיוב עצמה משלמת על הצלחה. מה שאומר שאם הסרטונים יהיו ויראליים ופופולריים תזכו לתשלום נוסף. אנו מדברים על כמה מאות או אלפי דולרים שתוכלו להרוויח ככל שהסרטונים יהיו יותר מוצלחים ואהודים. 

שיתוף הסרטונים בפלטפורמות אחרות

יש לכם עמודים ברשתות החברתיות? בזכות קידום ביוטיוב תוכלו להגדיל את החשיפה גם באותם עמודים. את הסרטונים תוכלו לקשר לאותם עמודים, הפרסום יכול להתבצע בכל פלטפורמה אפשרית. ברגע שהסרטון יעלה על הגל ויזכה לחשיפה גבוהה, גם כל שאר העמודים העסקיים יזכו לחשיפה דומה.

כל אחד יכול לעשות זאת בקלות

על מנת לבצע קידום ביוטיוב פרסום יש צורך לעבוד עם אנשי מקצוע שמכירים את התחום. עם זאת כל עסק יכול למצוא את עצמו מצליח בענק בתנאי שעושים את הפעולות בצורה הנכונה. אין העדפה רק לעסקים וחברות גדולים, כל אחד יזכה לסיכויים שווים להצליח ולנפץ את תקרת הזכוכית. 

כמה עולה קידום ממומן ביוטיוב?

העלות של קידום ממומן ביוטיוב אינה חד משמעית, כל אחד יכול לקבוע כמה הוא יהיה מוכן לשלם. זה מה שהופך את האפשרות הזו לאפשרות שמתאימה לכל עסק בכל סדרי הגודל. בהתאם לתקציב שעומד לרשותכם תוכלו לבנות תוכנית עסקית הכוללת גם את ההוצאה הכספית הכוללת. לרוב רצוי לשלם כמה מאות שקלים בחודש על פרסום ממומן כדי לראות תוצאות אפקטיביות. יש כאלה שמשקיעים אלפי שקלים על קידום ביוטיוב בתקווה כי הוא יעלה אותם לדרך המלך. מה שצריך לדעת על התשלום זה שהוא אמור להחזיר את עצמו בשלב כזה או אחר. כל עוד הקידום יצליח תוכלו להרוויח הרבה יותר ממה ששילמתם על הקידום ועל כל מה שנדרש מכם מסביב. 

כמה עולה פרסום ביוטיוב?

אז חשוב שתדעו עלות פרסום ביוטיוב יכולה להשתנות והיא בהחלט לא מדע מדויק, מכיוון ש פרסום ביוטיוב תלוי בהמון גורמים ומשתנים, פרסום ביוטיוב זה כלי מצויין להגיע לקהל היעד שלכם ולקבל יותר חשיפה, ועלויות משתנות בהתאם לסוג הסרטון שעבורו אתה רוצה לרכוש מודעה, מי קהל היעד שלך, כמות הזמן שהסרטון יופיע בפלטפורמה, לרוב עבור סרטונים המחירים נעים בין 4 וחצי – ל 5 ש״ח לכל 1000 צפיות.

איך להקים קמפיין ממומן ביוטיוב?

תחילה נחבר את החשבון לערוץ נלחץ על כלים והגדרות ואז על האופציה של > חשבונות מקושרים

נבחר באופציה חשבון יוטיוב > ונדביק את כתובת הURL של הערוץ

נבחר באופציה חשבון יוטיוב > ונדביק את כתובת הURL של הערוץ

נכנסים ל YOUTUBE ומעלים את הסרטון הרלוונטי שאיתו אנו רוצים לעשות את הקידום הממומן
נכנסים ל YOUTUBE ומעלים את הסרטון הרלוונטי שאיתו אנו רוצים לעשות את הקידום הממומן

נכנסים ל YOUTUBE ומעלים את הסרטון הרלוונטי שאיתו אנו רוצים לעשות את הקידום הממומן

לאחר שביצענו את ההגדרות נלחץ על קמפיין חדש

לאחר שביצענו את ההגדרות נלחץ על קמפיין חדש

נבחר במטרת הקמפיין ( כמו בקמפיין גוגל, ובנבחר באופציה של וידאו)

איך כדאי לבצע קידום סרטונים ביוטיוב?

הקימו עמוד יוטיוב ממותג

עוד לפני שתתחילו לבצע קידום ביוטיוב יהיה עליכם לדאוג כי העמוד שלכם נראה טוב. העמוד הוא כמו הפרופיל שלכם ברשתות החברתיות, הוא זה שמשאיר רושם ראשוני טוב על הגולשים. לכן תדאגו לעצב אותו כמו שצריך, הביאו את העמוד למצב בו הוא יהיה מספיק מעניין ומרשים.

עיצוב ומיתוג ערוץ יוטיוב
עיצוב ומיתוג ערוץ יוטיוב

קחו השראה מעמודים מצליחים

יש כמה עמודים מצליחים שגרמו לכם להתחיל קידום סרטונים ביוטיוב? תוכלו לקחת מהם השראה כיצד מעלים סרטונים ואיזה תוכן הכי מעניין את הגולשים. ברגע שאתם עושים דברים דומים לשל אחרים, אין סיבה שלא תמצאו את עצמכם מצליחים בענק.

צילום איכותי וסאונד ברור

כל סרטון שתעלו ליוטיוב חייב לעשות את העבודה, אין מקום לטעויות בהקשר הזה. סרטונים ברמה נמוכה יגרמו לכך שגולשים לא ירצו לצפות בעוד סרטונים אותם תעלו. לכן לפני קידום ביוטיוב תדאגו שיש לכם את הציוד הנדרש כדי לצלם סרטון באיכות ללא פשרות. 

הטמעה באתרים נוספים

כל סרטון שהועלה ליוטיוב צריך להיות מוטמע בכל מיני אתרים נוספים כדי לזכות לחשיפה. בטח אם אתם נמצאים בתחילתה של הדרך, כל ציפייה נוספת תהיה יקרת ערך עבורכם. לפיכך טוב שתחשבו באילו פלטפורמות תוכלו לפרסם את הסרטון ולזכות לעוד חשיפה שתעשה את ההבדל.

המתינו בסבלנות להשגת תוצאות

ישנם כאלה שחושבים כי קידום ביוטיוב אמור להצליח תוך ימים ספורים בלבד. אך בחלק מהמקרים לוקח לסרטונים כמה שבועות או אפילו חודשים עד שהם פורצים קדימה. לכן אנו מציעים לכם להמתין בסבלנות עד שתשיגו את התוצאה אותה רציתם להשיג מלכתחילה.

תלמדו מטעויות לאורך הדרך

כאשר תבצעו קידום סרטון ביוטיוב תוכלו לעשות כל מיני טעויות שעלולות להיות קריטיות. אך מה שצריך לדעת זה שהטעויות הללו יכולות ללמד אתכם רבות על המשך הדרך. אל תביאו את עצמכם למצב בו אתם לוקחים קשה את הטעויות. הן יכולות ללמד אתכם המון לקראת הסרטון הבא אותו תצלמו ותעלו ליוטיוב.  

מה חשוב לדעת לפני שמקדמים ביוטיוב?

הרצון להתחיל קידום ביוטיוב הוא בהחלט רצון מובן, בטח אם אינכם מצליחים לנפץ את תקרת הזכוכית. אך יש כמה דברים שחובה לקחת בחשבון לפני שמתחילים לעשות קידום סרטון ביוטיוב. הדבר הראשון הוא שלא מדובר על עניין פשוט, אל תיקחו את האחריות על עצמכם. ישנם אנשי מקצוע שישמחו לסייע לכם על מנת שתשיגו את התוצאה הרצויה. עניין נוסף שחובה לזכור הוא שקידום ביוטיוב פרסום לוקח זמן, גם אם תעשו אותו בדיוק לפי כל הכללים. לכן אל תהיו חסרי סבלנות, המתינו עד שתשיגו את התוצאה הרצויה. כל החלטה פזיזה עלולה לגרום לכך שכל העבודה הקשה שביצעתם תרד לטמיון.

7 טיפים פרקטים לקידום ערוץ יוטיוב

טיפ 1 – מיתוג הערוץ

דיברנו על זה מקודם בכמה שורות, אבל הגיע הזמן שנצלול יותר לעומק, המטרה היא בסוף היום לשמור על עמוד אחיד בעל עיצוב יחודי שאורך זמן מייצר תוכן איכותי ורציף, תנו דגש על עיצוב תמונת הקאבר, תמונות (קאברים) לסרטונים שלכם, תכתבו תאור לעמוד, שימו קישור לאתר שלכם או לרשת חברתית, תשתדלו ליצור תוכן שמדבר אל המשתמש ושהערוץ סובב סביבו.

טיפ 2 – אופטימיזציה לתוכן שימוש בתגיות (קידום אורגני ביוטיוב)

אחד הדרכים שיעזרו לכם לקדם את הערוץ ולהשיג יותר חשיפה זה שימוש בתגיות והאשטגים מדובר גם על קידום אורגני ביוטיוב, זה בעצם עוזר ליוטיוב להבין על מה בנושא של הסרטון שלכם ולהציע אותו כסרטון רלוונטי למשתמשים נוספים ברשת, לדוגמא אם אם מדברים על תחום של שיווק דיגיטלי או קידום אתרים, תוכלו לעשות תיוג של נושאים קשורים כמו: #וורדפרס, #בניית אתרים, #עיצוב אתרים, #אלמנטור #קידום אתרים

טיפ 3 – קישורים בתאור הסרטון

אז השקעתם בסרטון, ערכתם אותו , הוספתם כתוביות, שפרתם את איכות הצילום והסאונד, אבל שימו לב חלק לא פחות חשוב זה כתיבת התאור של הסרטון שלכם והוספת הקישורים, תאורים וקישורים עוזרים ליוטיוב ולגולש להבין בדיוק על מה מדבר הסרטון שלכם וכיצד לקדם אותו, בנוסף תוכלו לשלב שם קישורי אפיליאייט, קישורים לשירותים מסויימים, קישורים למוצרים, מידע משלים ועוד.

קישורים בתאור הסרטון
קישורים בתאור הסרטון

טיפ 4 – הוספת תמונות לסרטון (Thumbnail)

כאשר אתם מעלים סרטון תנו דגש על העלאת תמונות, הן יופיעו במונעי החיפוש תרצו ליצור אותן כמה שיותר ויזואליות ומניעות לפעולה ככה שברגע שהגולש נתקל בהן הוא לא ילדג לסרטון הבא והן יגרמו לו ללחוץ ולצפות בסרטון שכל כך עמלתם עליו, מיותר לציין שתמונות יוצרות בידול משאר הסרטונים האחרים שקיימים ברשת ונותנות את הקול שלכם מבין המון סרטונים אחרים.

תמונות סרטון Thumbnail
תמונות סרטון Thumbnail

טיפ 5 – כתוביות

ואווו בעולם של היום שהכל כל ויזואלי, כתוביות הן חלק בלתי נפרד מכל סרטון, זה עוזר למשתמשים להבין בדיוק על מה הסרטון שלכם מדבר ונותן עוד אפקט ויזואלי על המסך שמקפיץ את העיניים ומעורר את הצופה, נכון אתם צודקים כתוביות זה חלק מאוד קשה שצריך להתעסק בו והוא החלק הכי מעצבן להתעסק בו כאשר מעלים סרטון, אבל וזה אבל גדול התמורה שתקבלו מהם גדולה פי כמה וכמה, יש לכם אפשרות להוסיף כתוביות בחלון העלאת הסרטון שלכם תחת טאב ׳כתוביות׳.

טיפ 6 – צרו רשימות השמעה

רישמות השמעה עוזרות לכם לארגן את הערוץ שלכם לפי נושאים ולהציג ברצף תוכן רלוונטי בנוסף זה יוצר סדר ועוזר לגולשים לצפות בתוכן שלכם בצורה נוחה יותר מבלי להתחיל לחפש שרטונים קשורים בערוץ שלכם, בנוסף ברגע שכל התוכן מאורגן והכל נמצא במקום אחד, זה משאיר את הגולש יותר זמן בערוץ שלכם ובעצם אומר ליוטיוב שמה שאתם מציעים לגולשים הוא רלוונטי ולכן הם יקדמו אתכם מעל פנים ערוצים אחרים.

טיפ 7 – תפיצו את השמועה

הטמעת סרטון יוטיוב באתרים אחרים או רשתות חברתיות
הטמעת סרטון יוטיוב באתרים אחרים או רשתות חברתיות

אז חברים יקרים אחרי שביצעתם את כל הפעולות שפרטתי למעלה, אני שמח להגיד לכם שאתם מוכנים ומוכנים בענק לשלב הבא, והשלב הזו הוא להתחיל להפיץ את הסרטונים שלכם בפלטפורמות אחרות כגון: פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, האתר שלכם ועוד מגוון רחב של מקומות שונים בדיגיטל, תאמינו או לא גם בווטסאפ, אז תתחילו להטמיע את הסרטון שלכם בשאק הפלטפורמות ותהנו מחשיפה גדולה של גולשים לסרטון שעבדתם עליו כל כך קשה, בהצלחה!

להצטרפות ומידע נוסף
השאירו את הפרטים שלכם ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת ייעוץ בחינם.