מה זה UX/UI ואיך נראית עבודה בתחום?

שוקלים להתחיל ללמוד עיצוב UX/UI הגעתם למקום הנכון, המדריך המפורט שלנו יעשה לכם סדר בראש על כל מה שנדרש מכם לדעת ומה תקבלו אחרי סיום הלימודים.
מה זה מעצב ux-ui ואיך נראת עבודה בתחום, עשינו בדיקה כוללת של הפרמטרים החל מתוכנות של מעצב, מחיר בשוק ואיפה הכי כדאי ללמוד.

עולם ה-UX/UI צובר תאוצה בשנים האחרונות, ונדמה כי הוא חלק בלתי נפרד מחיינו. עם זאת ישנם כאלה שעדיין לא מבינים לעומק את מהות התחום, ומה בדיוק הוא כולל בתוכו. שלא נדבר על אלה ששוקלים לעבוד בו, אך לא בקיאים בכל מה שקורה בתוכו. החלטנו להרים את הכפפה, ולהסביר לכם בדיוק מה זה UX/UI, וכיצד נראית העבודה בעולם הזה. כך שאם עברה לכם המחשבה בראש לעשות קורס הנוגע לתחום זה, רצוי שתעברו על המאמר הבא. ברגע שכל סימני השאלה יהפכו לסימני קריאה, תוכלו לעשות את הצעד המשמעותי הזה. מה שבטוח זה שאם התחום של ה-UX/UI יעניין אתכם, השמיים הם הגבול עבורכם. מדובר על תחום שצובר תאוצה, והופך להיות לאחד מהתחומים המדוברים ביותר בעולמנו.

מה זה UX/UI?

עוד לפני שנדבר על קורסים ועל העבודה בתחום, מוטב כי תבינו קודם כל מה זה בכלל UX/UI. מדובר על תחום שכולל בתוכו את כל חווית המשתמש בפלטפורמות הדיגיטליות. החל מאתרי אינטרנט ועד לאפליקציות, אליהם נכנסים אנשים על בסיס קבוע. תפקידו של אותו איש UX/UI תהיה לדאוג כי החוויה תהיה טובה ונעימה, בלי תלונות או בעיות. ישנה חשיבות להתאים את הממשק למשתמשים הרלוונטיים, אלה שאמורים להיכנס אליו. הרי בוודאי כולכם מסכימים ומבינים כי לכל אתר ולכל אפליקציה נכנסים אנשים מעט שונים. לכן חווית המשתמש צריכה להיות מתאימה, וההתאמה צריכה להיות כמו כפפה ליד.

מדוע כדאי להתחיל לימודי UX UI?

  • ביקוש אדיר ביום שאחרי – כאשר מתחילים ללמוד ישנה חשיבות עליונה להסתכל על היום שאחרי. כל אחד ירצה לדעת כי תהיה לו עבודה מסודרת ברגע שהלימודים יסתיימו. בתחום ה- UX UIהעבודה היא מובטחת, הביקוש לבוגרי לימודי UX UI גבוה ממה שנדמה לכם. 
  • לימודים ללא ניסיון קודם – אינכם מחויבים להגיע עם ניסיון קודם כדי להתחיל לימודי UX UI. קורס UX UI רלוונטי עבור כאלה שמכירים את התחום, ועבור אלה שאין להם היכרות מקדימה. את הקורס מתחילים מהרמה הכי בסיסית ועולים ברמת הקושי עד שמגיעים לרמה הנדרשת.
  • משרה עם שכר גבוה – עד היום מצאתם את עצמכם מרוויחים מעט? זה בהחלט הזמן לעשות חישוב מסלול מחדש. כל אחד ינסה להרוויח כמה שיותר, בתחום מעצבי UX UI זה בהחלט אפשרי. בעולם הזה השכר ההתחלתי הוא גבוה, ובכל שנה כמעט ישנה עלייה לא קטנה במשכורת החודשית. 
  • עבודה במשרה חלקית או מלאה – אתם אלה שקובעים איך יראו החיים שלכם עם סיום קורס UX UI. יש כאלה שמחליטים כי זה המקום הנכון עבורם, לכן הם מחפשים משרה מלאה בתחום. לעומתם ישנם אחרים אשר משלבים את העבודה הזו במשרה חלקית עם עבודה נוספת.  

איך נראה קורס UX UI?

אחרי שהבנתם למה ללמוד UX UI, כעת הגיע השלב בו אתם צריכים להבין כיצד נראה הקורס. כפי שאמרנו הקורס הינו קורס המיועד לכולם והוא חלק מלימודי עיצוב ולימודי שיווק דיגיטלי, גם לאלה שמגיעים ללא ניסיון קודם. הקורס לרוב יתבצע בקבוצות קטנות, כאשר כל קבוצה תלמד עם מומחה בתחום הזה. במהלך הקורס מלמדים את הדברים הבסיסיים, אלה שאולי אתם מכירים או מבינים בהם. אך עם הזמן ככל שעובר הקורס, נכנסים אל עומקם של הדברים ואל מה שהקורס מזמן איתו. הקורס כולו נעשה עם מחשבים המסופקים מטעם מוסד הלימוד, ועם תוכנות ייעודיות ומתאימות. השאיפה תהיה למקצע אתכם ברמה הכי גבוהה שיש, כך ביום שתצאו לשוק העבודה תמצאו עבודה בתחום ה- UX UI. 

מהן התכונות הדרושות למעצב UX?

כדי לעסוק בתחום ה- UX UI יש כמה דברים שאתם צריכים להביא אתכם. קודם כל חשוב שתהיה יכולת להתעסק עם תכונות מחשב, וללמוד איך לעבוד איתן. הרי מעצבי UX UI עובדים עם המון תוכנות, כל אחת מהן אמורה לשמש אותם לטובת פעולה אחרת. ברגע שיש קושי טכני עם תוכנות מחשב, יהיה מאוד קשה לעבור את הקורס בהצלחה. מעבר לעובדה הזו, מעצבי UX UI צריכים לחשוב בצורה רחבה ולהיות מאוד יצירתיים. הרי אתם אלה שאמורים לעבור בכל פעם לנעליים של אוכלוסייה קצת אחרת. ברגע שאתם נעולים בראש, יהיה מאוד קשה לעשות את השינוי הזה. כל מעצב UX צריך לדעת כי הוא מסוגל ללמוד, ולהכיר עולם שלא הכיר קודם לכן. 

UX UI שכר – כמה מרוויחים עם סיום הקורס?

כל מי שמתחיל קורס UX UI ירצה לדעת מה יהיה השכר הממוצע עם סיומו. נציין כי השכר הסופי נקבע רק לאחר ראיון עבודה, כאשר המעסיק מכיר אתכם ואת פועלכם. עם זאת השכר גבוה יותר מהשכר ההתחלתי במרבית התחומים בהם עבדתם קודם לכן. בו בזמן צריך להגיד כי השכר עולה בהתמדה, בשונה מתחומים אחרים בהם השכר תקוע במשך זמן רב. השכר ההתחלתי למעצב UX UI נע בין 12,000 עד 14,000 ש"ח, בהתאם לסוג ההכשרה אותה עבר. כעבור מספר שנים השכר יכול לעבור את רף ה-20,000 ש"ח, ולהמשיך לעלות כלפי מעלה.

איך הופכים להיות מומחי UX UI?

לא נותרו לכם הרבה סימני שאלה, כעת אתם יכולים להתחיל לדמיין את עצמכם מעצבי UX UI. על מנת שתוכלו להתחיל לעבוד בתחום הזה, מחובתכם לעבור קורס ייעודי. אף מעסיק לא ייקח סיכון ויעסיק עובדים שלא עברו קורס מתאים, כזה המכשיר אותם לעסוק בתחום. אחרי שתמצאו קורס UX UI תוכלו להתחיל לדמיין את עצמכם עובדים בתחום. ישנם קורסים שיקשרו אתכם עם מעסיקים מיד בסיום הלימודים, עם קבלת התעודה. אז זה הזמן שלכם למצוא את הקורס המתאים, ולהפוך את הקריירה שלכם למדהימה, מעניינת ומספקת.

להצטרפות ומידע נוסף
השאירו את הפרטים שלכם ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת ייעוץ בחינם.