מיינדסט – כאשר מחשבה יוצרת מציאות

מיינדסט: כאשר מחשבה יוצרת מציאות זהוא כלי רב עוצמה אשר עוזר לנו בהתפתחות האישית, התגברות על מכשולים ועמידה ביעדים שהגדרנו לעצמנו.
מיינדסט: כאשר מחשבה יוצרת מציאות זהוא כלי רב עוצמה אשר עוזר לנו בהתפתחות האישית, התגברות על מכשולים ועמידה ביעדים שהגדרנו לעצמנו.

כמה פעמים יצא לכם לשמוע כי המחשבה שלכם היא זאת המייצרת את מציאות חייכם? קיימות המון הוכחות למשפט הזה, כאלה שלא אמורות להשאיר לכם מקום לספק. אך ההוכחה הגדולה ביותר היא כל ההתעסקות עם מיינדסט המוכיחה עד כמה המחשבות שלנו משמעותיות. ברגע שאתם יכולים לשלוט במה שאתם חושבים ובראיית חייכם, ההשפעה תהיה מיידית. לא עוד מציאות בה אתם נותנים למחשבות לקבוע את חייכם, תחזירו את המושכות בחזרה לידיכם. פתאום תבינו כמה כוח יש לכם בידיים, ועד כמה היכולת שלכם גדולה. בואו להיות אלה שקובעים איך יראה יומכם ועד כמה חשוב להיות אלה שמשפיעים על כל מה שקורה.

מה זה מיינדסט?

יכול מאוד להיות כי יצא לכם לשמוע לא מעט אמירות על מיינדסט, אך עדיין לא הבנתם מה זה אומר. מיינדסט מביאה איתה הנחה כי אנו קובעים כיצד נסתכל על הדברים השונים. החשיבה שלנו על עניינים מסוימים היא זאת שמזמנת אלינו כל מיני עניינים טובים יותר או פחות. דפוס החשיבה הזו הופך להיות נפוץ מאוד בעשורים האחרונים, ונדמה כי הוא ממשיך לצבור פופולאריות. השאיפה בשיטה הזו תהיה להגיע למצב בו אתם קובעים מה יוליד יום, ומה יקרה לכם בהמשך הדרך. 

מיינדסט פירוש – מה כל כך בעייתי בחשיבה שלנו?

הבעיה העיקרית עם החשיבה שלנו היא שאנו תמיד חושבים על הדברים השליליים לפני הדברים החיוביים. ברגע שנכניס לעצמנו חשיבה שלילית לראש, היא תהפוך להיות הדומיננטית. בין רגע תגיעו למצב בו החשיבה השלילית היא השולטת, ועל פיה יקום וייפול דבר בחייכם. מי שלומד את התחום של מיינדסט אמור להבין איך להוציא מהראש את כל המחשבות השליליות. דבר שיכול לאפשר לכם להשיג בדיוק את התוצאה הרצויה עליה חלמתם. גם אם הדברים נראים לכם רחוקים, באמצעות חשיבה נכונה תוכלו להשיגם. 

מתחילים לאט ועם הזמן מגבירים את הקצב

אחד מהעקרונות החשובים ביותר של מיינדסט הוא לעשות את הדברים בקצב איטי וממושך. ברגע שאתם רוצים לראות תוצאות על המקום, האמונה שלכם בדרך תהיה מינורית. נדגיש כי לשינוי דפוסי חשיבה לוקח זמן, בטח אם מדובר על שינויים גדולים ומהותיים. תנו לשינויים לחלחל, ברגע שאתם עושים שינוי אמיתי – אין סיבה שהוא לא יספק פירות. בשלב מסוים גם תוכלו לטעום מהפירות, וליהנות מכל מה שהוא מביא יחד איתו.

האמינו כי אתם אלה ששולטים בחייכם

בסופו של יום עליכם להבין כי אתם באמת יכולים להיות אלה המשפיעים על חייכם. מיינדסט אינו המצאה של שנה או שנתיים, מדובר על שיטה שקיימת עשרות שנים. עד היום מיליוני אנשים בכל רחבי העולם השתמשו בשיטה הזו, חלקם הגדול בהצלחה רבה. האמינו כי אתם מסוגלים להיות אלה ששולטים בחייכם, ומסוגלים לשנות את המציאות אליה נקלעתם. ברגע שתאמינו שיש לכם את הכוח לשנות, אין סיבה שזה לא יקרה הלכה למעשה.

מיינדסט ו NLP דורשים סביבה תומכת

מיינדסט התפתחות אישית כמו שיטות אחרות ידרשו מכם לעטוף את עצמכם בסביבה תומכת. תרצו לדעת כי יש לכם עם מי להתייעץ, ועם מי לפרוק את הקשיים שלכם. זוהי דרך נוספת להסיר את כל המחשבות השליליות, ולפנות את עצמכם להתעסק רק עם מחשבות חיוביות. פתאום תגלו כי בידיכם הכוח להיות אלה שקובעים איך יראה המחר שלכם, ומה חשוב לכם להשיג. ברגע של קושי מיד תוכלו לפנות לאותם אנשים שאתם סומכים עליהם. האנשים הללו יכולים להיות בני משפחה, חברים קרובים או כל מי שנמצא קרוב אליכם.

להצטרפות ומידע נוסף
השאירו את הפרטים שלכם ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת ייעוץ בחינם.