מה זה נווד דיגיטלי ואילו מקצועות קיימים בתחום

להיות נווד דיגיטלי זהו מקצוע אשר מתאפשר לאלו שיכולים לעבוד מכל מקום ברחבי העולם ולשלב טיולים עם עבודה, ללא צורך להגיע למקום קבוע, רק אינטרנט ולנהל אורח חיים מעניין ומהנה.
מה זה נווד דיגיטלי ואילו מקצועות קיימים בתחום

נוודות דיגיטלית הפכה להיות לאחד מהעניינים המדוברים ביותר בשנים האחרונות. המון אנשים מספרים שהם מצליחים להרוויח כסף מכל מקום בעולם, בלי שהם מקובעים למדינה מסוימת. אחרי שתבינו מהו נווד דיגיטלי, לא מן הנמנע כי תרצו להתחיל להיות בדיוק כאלה. אך לפני שקופצים על העגלה, חשוב שתבינו את היתרונות של נוודות דיגיטלית, את החסרונות ואת הסיכונים. אחרי שמכירים את כל האפשרויות ואת שני צידי המטבע, תעשו את הבחירה שמתאימה לכם. יש כאלה שנולדו להיות נוודים דיגיטליים, אחרים צריכים להמשיך בדיוק בנקודה בה הם נמצאים כיום.

מה זה נווד דיגיטלי?

כל אחד יכול לקחת את ההגדרה של נווד דיגיטלי למקום הספציפי שאליו הוא משתייך. אך באופן כללי מדובר על אדם מן השורה שהחליט לעשות שינוי ולעבוד באופן קצת אחר. נוודים דיגיטליים הם אנשים שאינם עובדים בעבודה סדורה אליה הם מגיעים בכל בוקר בשעה קבועה. האנשים העוסקים בנוודות עוברים בין מדינה למדינה במטרה לחקור את העולם, ולראות מקומות חדשים. תוך כדי הם מצליחים לעבוד בעבודות דיגיטליות, כאלה שאינן גורמות להם להיות מקובעים במקום מסוים. בשורה התחתונה, אותם אנשים עובדים ומרוויחים משכורת קבועה כפי שהיו מרוויחים עד כה. אך היתרון המשמעותי ביותר הוא היכולת שלהם לחקור את העולם, ולטייל בזמן שהם עובדים.

למה שתרצו להיות נוודים דיגיטליים?

שאלת מיליון הדולר בהקשר של נוודות דיגיטלית נוגעת דווקא לרצון האישי שלכם. כבר עכשיו נוכל לספר כי לא כולם יכולים וצריכים להיות נוודים דיגיטליים, קחו את זה בחשבון. אך מי שחייב את החופש שלו מוכרח להיות נווד דיגיטלי בשל העובדה שאין מגבלות. יום אחד תוכלו להתעורר בעיר אחת, וביום אחר תמצאו את עצמכם מטיילים בעיר אחרת. בו בזמן, אתם מוצאים את עצמכם רואים מקומות שעד לא מזמן הייתם רואים רק בגליות. אין ספק כי נוודות דיגיטלית הופכת את החיים הבנאליים, לכאלה שכיף מאוד לחיות אותם. מי ששונא את הקבעון הקיים בחייו, ימצא את עצמו עושה בדיוק את הפעולות הספציפיות הללו. 

איך להיות נווד דיגיטלי?

אינכם צריכים להגיע עם הכשרה ספציפית כדי להפוך להיות נוודים דיגיטליים. זוהי הסיבה שבגללה כל מי שחושב שהאפשרות הזאת מתאימה לו, יוכל ליישם אותה. אך עדיין כדי להיות נוודים דיגיטליים מוצלחים חובה עליכם להיות מומחים בתחום עיסוק מסוים. מוטב כי תחום העיסוק הזה יהיה תחום שתוכלו לעסוק בו בצורה מקוונת בכל שעה ומכל מקום. בו בזמן, לרוב נוודים דיגיטליים הם אנשים שעובדים כעצמאיים בתחום השיווק הדיגיטלי, בלי בוס שיושב להם על הראש. אם אתם מועסקים כשכירים, חשוב שהבוס יהיה כזה שידע לשחרר אתכם במידת הצורך. החשיבה במהלך נוודות דיגיטלית היא שונה בתכלית בהשוואה לחשיבה בעבודה כשכירים.

מהם היתרונות של נוודות דיגיטלית?

  • הכנסה גבוהה ביחס להכנסה הממוצעת בשוק

המון נוודים דיגיטליים מספרים כי הם מכניסים סכומי כסף גבוהים על בסיס חודשי וקבוע. לא מדובר על עבודה בה אתם מתפשרים, צריך להודות כי גם ההוצאות יחסית גבוהות. לכן אתם ככל הנראה תעבדו בעבודה שתאפשר לכם להכניס סכום חודשי גבוה וקבוע.

  • עבודה בזמן שהכי נוח לכם לעבוד בו

כל נווד דיגיטלי מוצא את עצמו קובע את סדר היום שלו על פי התוכניות להמשך היום. החלטתם לצאת לחקור את העיר אליה הגעתם לאחרונה? תוכלו לעבוד רק מספר מועט של שעות כדי להספיק לעשות הכל. מעוניינים לעשות מנוחה מטיולים? באפשרותכם לעבוד מסביב לשעון בהתאם לצורך.

  • חוקרים מדינות וערים בכל רחבי העולם

רק שאנו מגיעים לגיל פנסיה תהיה לנו האפשרות לחקור מדינות וערים בצורה רציפה ואפקטיבית. אך מדוע שלא תעשו זאת מוקדם יותר? נוודים דיגיטליים חוקרים בכל פעם מחדש מדינות וערים שלא הכירו. זוהי הזדמנות חסרת תקדים, הזדמנות שהרבה מאוד אנשים אינם זוכים להשיגה.

  • תמיד אפשר לחזור לחיים הקודמים

כפי שאמרנו זה כיף להיות נווד דיגיטלי, אך האפשרות הזאת אינה מתאימה לכל אחד. אם ברצונכם לחזור לחיים הקודמים ולעבודה הקבועה, תוכלו לעשות זאת בקלות רבה. תחזרו בחזרה לישראל, ומיד תמצאו את עצמכם משתלבים בעבודה קבועה כפי שהיה קודם לכן.

נווד דיגיטלי מקצועות ואפיקי רווח
נווד דיגיטלי מקצועות ואפיקי רווח

כמה מרוויח נווד דיגיטלי כל חודש?

האמת היא שקשה מאוד להגיד מהי ההכנסה החודשית הקבועה במהלך נוודות דיגיטלית. לכל נווד דיגיטלי תהיה העבודה שלו, ולכל עבודה מן הסתם תהיה גם הכנסה שונה. ישנם נוודים דיגיטליים שעובדים לא מעט, לכן ההכנסה החודשית תהיה בהתאם. מצד שני ישנם כאלה שאוהבים לטייל, כתוצאה מכך הם מתפנים לעבודה רק מעט זמן. מרבית הנוודים הדיגיטליים מרוויחים יפה, יותר מאשר הם היו מרוויחים בעבודה הקבועה קודם לכן. אנו מדברים על הכנסה חודשית שמתחילה בכמה אלפי שקלים ויכולה להגיע עד עשרות אלפי שקלים כל חודש. לפני שאתם בוחרים את המקצוע בו תתעסקו, מוטב כי תכירו את ההכנסה החודשית האפשרית. זוהי הדרך היחידה שתמנע מכם לעשות בחירה שבהמשך תתחרטו שעשיתם אותה.

נווד דיגיטלי מיסים – האם צריך לשלם מיסים?

לא כל הנוצץ זהב, חובה עליכם להבין לעומק מהו תשלום המס אותו יהיה עליכם לשלם. נוודים דיגיטליים שאינם משלמים מיסים עשויים למצוא את עצמם משלמים ביוקר כאן בארץ. מרבית הנוודים הדיגיטליים אינם משלמים מיסים גבוהים כי הם נקבעים בהתאם למדינה בה הם שוהים. אם מתבצעת חלופה רבה בין מדינות, מוטב לשלם את המיסים כאן בארץ כפי שהיה קודם לכן. המיסים אינם קבועים, והם בין היתר נקבעים לפי גובה ההכנסה החודשית. מה שאנו מציעים לכם לעשות זה לעבוד יחד עם מומחה מיסוי שיסייע לכם לשלם את המס הקבוע בחוק.

נווד דיגיטלי מקצועות – במה אפשר לעבוד?

  1. הקמת ועיצוב אתרי אינטרנט: המון נוודים דיגיטליים בעלי יצירתיות גבוהה עוסקים בהקמת ועיצוב אתרים. כיום כל עסק חייב שיהיה לו אתר, לכן החיפוש אחר בוני אתרים הינו שכיח. בזכות התקדמות הטכנולוגיה קל לבנות אתר, וניתן לעשות זאת מכל מקום בעולם עם חיבור לאינטרנט. 
  2. כתיבת תוכן ועבודות לסטודנטים: עוד אופציה מעולה למי שרוצה להיות נווד דיגיטלי היא לעסוק בכל מה שנוגע לכתיבה או להכנת עבודות. גם המקצועות הללו מבוקשים, התוכן הוא הבסיס לכל אתר אינטרנט ולכל פרופיל ברשתות החברתיות.  
  3. ניהול סושיאל מדיה: הרשתות החברתיות ורשתות המדיה השונות דורשות לא מעט תשומת לב מסביב לשעון. בעלי אתרים שברשותם פרופילים ברשתות החברתיות וברשתות המדיה מחפשות מישהו שינהל הכל. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיות במקום הנכון ובזמן הנכון. 
  4. יצירת סרטונים ועריכתם: בזכות הפופולאריות הגבוהה של הרשתות החברתיות לסרטונים יש חשיבות עליונה. המון עסקים שרוצים לשווק את עצמם בצורה קצת אחרת ירצו להפיק וליצור סרטונים. אם יש לכם את הידע הבסיסי, באפשרותכם להרוויח מאות שקלים על כל סרטו שתיצרו.  שירות לקוחות במגוון נושאים: בזכות התקדמות הטכנולוגיה, אנשים המעניקים שירות לקוחות יכולים להיות בכל מקום בעולם, ללא הגבלה אמיתית. נווד דיגיטלי יכול להיות איש מקצוע שמעניק שירות לקוחות לאנשים מסביב לעולם על ידי שימוש בתוכנות המתאימות וקו טלפון זמין.
להצטרפות ומידע נוסף
השאירו את הפרטים שלכם ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת ייעוץ בחינם.